Kredi karı aidatlarını nasıl geri alabilirim

Kredi kartı kullanan kişilerin pek çoğu yıllık kredi kartı aidatını ödemek istememektedirler. BU şikayetlerin doğrultusunda artık günümüzde kredi kartı aidatlarınızı geri alabiliyorsunuz. Tabi ki kredi kartı aidatını geri alabilmek için izlemeniz gerek bir takım yollar bulunmaktadır.

Kredi kartı hayatımızın artık bir parçası oluştur. Fakat kredi kartlarına uygulanan zorlayıcı fazilerin de üzerine eklendiğinde zaman zaman sıkıntılı dönemler bizlere yaşatıyorlar. Bir de üzerine kart aidatı eklenince çok can sıkıcı olmaktadır. Kredi dosya masrafı geri alınabildiği üzere kredi kartı aidatınızı da geri almak mümkündür.

Kredi kartı aidatını geri almak için izlenmesi gerekn  yol şöyle olmaktadır. Kredi kartı iadesi için öncelikle hangi bankanın kredi karını kullanmaktaysanız  bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi karı aidatınızı geri istemelisiniz. Bazı bankalar sorun çıkarırken bazıları da sorunsuz kredi karı aidatlarını geri ödemektedirler. Kart aidatı için yapılan herhangi bir düzenleme de bulunmamaktadır. Bazı bankalar da kredi kartı aidatınız yerine puan olarak geri aide etmektedirler.  Diğer bir yol olarak da kredi karını kullandığınız banka kredi kartı aidatı itiraz dilekçesi vermek olacaktır. Bazı dilekçeler kabul de olsa bazılarına olumsuz cevap gelmektedir. Bu sefer de izlemeniz gereken kullandığınız kredi kartlarınızın geriye dönük 10 yıllık ekstrelerini ve kredi kartınızı alırken imzalamış olduğunuz sözleşmenin bir nüshasını ilçenizdeki Tüketici Hakemler heyetine şikayette bulunabilirsiniz

Aslında kredi kartı almak için müracaat ettiğiniz bankaya kredi kartı sözleşmenizi imzalamadan önce sizden kart aidatı alınıp alınmayacağını sormalısınız ve dikkat etmelisiniz. Bu sözleşmede aslında böyle bir madeninde olmaması gerekmektedir. Eğer böyle sözleşmenizde b,r madde bulunuyorsa ve sizde bu sözleşmeyi imzalamış olursanız kredi kartı aidatını kabul etmiş sayılıyorsunuz.  Durum böyle olunca da sonradan hukuki yollardan da olsa bu kredi kartı aidatının iadesi mümkün olmamaktadır.

finansq (16)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*