Kosgeb hibe kredisi nasıl alınır

Eğer yatırım yapma gibi bir fikriniz var ise, ya da bir işletme kurmayı planlıyor iseniz, Kosgeb hibe kredisi tam sizlere göre. Kosgeb hibe kredisi sayesinde kendi işinizin patronu olabilmeniz mümkün. Kosgeb’in hibe kredisi girişimcilere destek olma adına açılan bir kredidir. Rakamlar 30000 TL’ye kadar ulaşabilmektedir. Kosgeb hibe kredisi nasıl alınır konusunda sorularınız var ise bu işi kolayca yapabilmeniz mümkün.

Kosgeb hibe kredisi almak istiyor iseniz ilk olarak uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekmekteniz. Kosgeb tarafından sizlere sunulan bu eğitim tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Eğitim süresi ortalama 1 ay kadar sürmektedir. Kosgeb hibe kredisi nasıl alınır eğitiminizi tamamladıktan sonra sizlere verilen sertifika ile birlikte işletmenizi kurmanız gerekir.Ardından ise alacağınız kullanıcı adı ve parola ile birlikte Kobi Beyannamesi’ni doldurmanız gerekir. Daha sonra evrakları Kosgeb’e teslim etmeniz gerekir.

Kosgeb hibe kredisi nasıl alınır bu işlemlerin ardından iş planınızı hazırlayarak kobi uzmanınız ile iletişime geçerek işlemleri tamamlamanız mümkün. İş planınızın kabulu halinde size verilen taahhütname sayesinde kosgeb hibe kredinizi almış olursunuz.

Yorum Yaz

+ 41 = 51