KOSGEB Dolandırıcılığı Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ülkemiz de en çok internet üzerinden KOSGEB hibe kredi dolandırıcılığı yapan çok fazla firma bulunmaktadır. Çünkü KOSGEB’in KOBİ ve girimşimci işletme sahiplerine hem hibe hem de faizsiz devlet destekli kredilere yardımcı olması ve kredi olanakları arttıkça bundan istifade etmek için dolandırıcılık adı altında insanlar türemiştir.

Bu kişiler özellikle internet üzerinden pekçok site açarak insanları kandırmaktadır. Bu kötü maksadlı kişiler internette kurdukları siteler de özel telefonlar ile birçok insanımızı kandırıyorlar.

Bu kötü kişiler internette kurdukları siteler üzerinden yeni işyeri açmak isteyen girişimcilere veya Kobilere kredi verecekleri sözü ve kargo ile gönderdiği evraklar için sizden yaklaşık olarak 600 TL-700 TL gibi ücret istiyorlar. Şunu asla unutmamalısınız ki KOSGEB asla sizden para istemez.

Yeni işyeri açacak girimşimcilere ise KOSGEB eğitim kursları alması gerektiğini bilen bu dolandırıcılar size bu eğitimi verebilmek için belirli bir ücret istemekteler. Şunu unutmayın ki KOSGEB asla bu kurslar adına ücret talep etmemektedir. Eğer ki sizde böyle bir dolandırıldığını düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken bu dolandırıcılığı Cumhuriyet savcılığına bildirmelisiniz.

Yorum Yaz

+ 88 = 93