Konut kredisine başvuru yapmak için gerekli olan evraklar

Direkt olarak babadan oğula geçen bir mal varlığı yani arkada bırakılan iyi bütçeli miraslar olmadığı sürece insanoğlu rutini olarak ortalama 16 yıllık eğitiminin sonunda işe başlar. Eğer şanslı ve hemen bir kalıcı işe yerleşebilmiş ise önünde ki ortalama 40- 50 yıl çalışıp birikimlerini yapacağı işi bulmuş olur.İnsanlar uzun yılların sonucunda biriktirdikleri paralarla genellikle önceliği ev almaya verirler. Ne yazık ki bazı insanlar uzun yıllar çalışsalar dahi bir ev alacak paranın tamamını bulamayabilirler.

Belli bir miktar para biriktirmiş ama hala eksiği olan insanların aklına bankaların vermiş olduğu konut kredileri çok cazip gelmektedir.Bankadan bankaya konut kredisi başvuru şekilleri değişebildiği gibi her bankanın uyguladığı faiz oranlarıda değişmektedir.

Konut kredisine başvuru yapmak için gereklı olan evraklar : öncelikle başvuru formunun doldurulmuş olması gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, müşteri adına kayıtlı sabit telefon, su ve ya doğal gaz fotokopilerinden birinin fotokopisi, çalışma durumunu gösteren bir gelir belgesi hemen hemen her bankanın istediği belgelerin başlıcalarıdır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*