Kefilli kredi veren bankalar

Bankaların kredi verme olanakları genel olarak değişkenlik gösterecektir. Kimi bankalar müşterilerine sağladıkları avantajlar içinde kredi notu yüksek olan kişiler varsa bu imkânlarını çoğunlukla onların aleyhine kullanarak onlara kefilsiz kredi verme imkânı doğurmaktadır. Kefilli kredi veren bankalar ise çoğunlukla çalışmayan kişiler için bir avantaj sağlamaktadır. Kefil olan kişinin de kredi olanaklarını sağlaması söz konusu olmalıdır.

Kefilli kredi veren bankalar çoğunlukla, ev hanımları, çalışmayan kişiler veya sigortası olmayan kişiler için sağlanmaktadır. Aynı zamanda kefil imkânın sunan bankalar arasında katılım bankaları da bulunmaktadır. Bu kefillikler sayesinde ise bireylere verilen krediler genellikle 5000 civarında başlangıç göstermektedir. Bunların yanı sıra bankalardan kredi almak isteyen kişilerin düşük faiz oranları ile kefilli bir şekilde yararlanma imkânları da doğmaktadır.

Kefilli kredi veren bankalar, İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank gibi bankalardan oluşmaktadır. Diğer özel bankalarda yine kefilli kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Bu şekilde insanlar kefil olan kişiler sayesinde kredilerine kavuşma imkânı sunulacaktır. İnsanların rahat bir şekilde kredi kullanması için kefil bulması yeterli olacaktır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*