Kartım Atmde Kaldi Ne Yapmaliyim

Kredi Kartım Atmde Kaldi Ne Yapmaliyim

ATM lerde rastlanan sorunlardan biri olan banka veya kredi kartını yutması çok sık rastlanan bir durum olmasa da yine de yaşanabilecek sorunlar arasında yer alıyor. Günümüzde pekçok kişinin bir banka veya kredi kartı bulunmaktadır. Enazından emekli maaşını ATM den çekmek için bankamatik kartı vardır. ATM’den bankacılık işlemleri yaptığımızda dikkatli olmamız şart. Çünkü bazen, belirli nedenlerden dolayı işlem yaptığımız banka ATM’si kartımızı yutabiliyor. Bir şekilde kartınızın ATM de kalması sebebleri arasında.

1 ATM’nin iletişim hattının kopması veya bağlantının diğer nedenlerle kesilmesi,
2 Kart ATM’de iken uzun bir süre işlem yapılmaması,
3 Banka tarafından karta ya da hesaba bloke konulması gibi nedenlerden dolayı kartlar banka ATM’sinde kalabilmektedir.

Banka Kartım Atmde Kaldi Ne Yapmaliyim

 

Kartınız ATM’de kaldığı zaman derhal bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Eğer işlem yaptığınız ATM, banka şubesinde bulunuyorsa doğrudan durumu banka personellerine bildirerek yardım alabilirsiniz. Kartınız banka şubesi ATM’sinde kaldıysa daha kısa sürede kartınızı geri alabilirsiniz. İşlem yaptığınız ATM, şubenizde değilse hiç vakit kaybetmeden bankanızın çağrı merkezini aramanız gerekir.

Durumu bildirdiğinizde zaten kartınız güvenlik nedeniyle iptal edilecek olsa da bu talebi kendiniz de müşteri temsilcisine iletebilirsiniz. Hatta internet şubesi veya mobil şubelerden de ATM tarafından alıkonulan kartınızı iptal etmeniz de mümkün olacaktır. Kartınız iptal edilirse yeni kart talebiniz doğrultusunda ortalama 10 iş gününde yeni kartınız adresinize gönderilecektir. Elbette bu konuda yine de bankanızdan bilgi almanızı tavsiye ederim.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*