İşyeri ipoteği ile ne kadar kredi alınır?

İnsanlar dönem dönem bazen maddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Ya da daha işlerini büyütmek için nakit paraya ihtiyaçları olmaktadır. Bankaların uyguladığı ğrğnler içersinde işyerinizi ipotek ederek kredi alabiliyorsunuz.  Ödemelerinizi İhtiyaç kredisine göre daha düşük faiz oranları ile yapma imkanına sahip olursunuz. İpotekli İhtiyaç Kredisi  demek Gayrımenkul ipoteği karşılığı kredi verilmesidir.

Bankalar da  Evinizi yenilemek, düğün masraflarınızı karşılamak, eğitim giderlerinizi ödeyebilmek, tatile çıkmak vb. aklınıza gelecek her türlü bireysel ihtiyacınızda krediniz hazırdır.. Ancak arana kreiterlere de sahip olmak gerekmektedir. İşyeri ipoktekli kredi imkanından faydalanmak için kredi cirosu 0-20 mio tl arası firmalar için geçerlidir. Maksimum İpotek Teminatlı Taksitli Ticari kredi tutarı 1.000.000TL’dir. Maksimum kredi vadesi 120 aydır. Sahip olunan konutun/iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine, arsanın ise %50’sine kadar kredi kullanılabilir. Kredinin teminatı için işyeri, konut veya arsa kabul edilebilir. Teminata alınan gayrimenkulün tipine göre uygun sigortaların yapılması zorunludur. Banka kredi başvurularını serbestçe değerlendirme, reddetme veya teminat isteme hakkına sahiptir. Size verdiğimiz bu örenek Finans Bankasının işyeri ipotekli kredinin şartları olmaktadır. Sizler 120 Ay Vadeli İpotek Teminatlı Taksitli Ticari Kredi başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için
en yakın Finansbank Şubesi‘ne başvurabilirsiniz.  Bazı bankalarda 36 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır.

Hatta bazı bankaların internet şubelerinden . kullanmak istediğiniz ipotekli kredi miktarını ve geri ödemek istediğiniz vadeyi girdikten sonra “hesapla” düğmesine tıklayarak anında da öğrenebiliyorsunuz. Bankalardan kredi talep ederken karşılığında ipotek göstermek kredinin kullandırılmasını  kolaylaştırabilir. İpotekli ihtiyaç kredilerinin faiz oranları diğer ihtiyaç kredilerine farklılık gösterebilmektedir. Sizlerde kullanmak istediğiniz kredi tutarını bankalardan  alamıyorsanız  işyeri ipotekli kredi kullanabilirsiniz. İpotekli kredi ürünlerinde verilecek olan kredi tutarı ipoteğe verilecek mülkün değeri üzerinden hesaplanmaktadır. Bankalar mülkün değerini ölçmek içinse ekspertiz raporu hazırlatmaktadır. İpotek için ekspertiz raporunda çıkan mülkün değeri üzerinden de banka kredi vermektedir.

finansq (17)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*