İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin düzenlediği Zeki Alasya’yı anma amaçlı gezide üyelere ait en yenisi 50 yaşında olan 30 klasik otomobil de boy gösterdi. Programa araçların motorlarını aradan geçen onca yıla rağmen aşınmadan koruyan Mobil 1 destek verdi. USTA tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’yı, aramızdan ayrılışının ilk yılında, “Güle Güle” filminde kullanılan 1955 model klasik otomobilin gölgesinde Bozcaada’da andık. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin (İKOD) organize ettiği anma programı Mobil 1’in destekleriyle 30 klasik otomobil ve 100 kişilik büyük bir kafileyle gerçekleşti. Bozcaada merkezine iner inmez klasik araçlarla ada turuna çıktık. Yolda hemen hemen herkesin gözleri kullandığımız klasik araçların güzelliği yüzünden üzerimizdeydi.

Turda Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz de yer aldı. Klasik araçları daha sonra hafta sonu boyunca Bozcaada kent meydanında sergiledik. Sergilenen araçlar arasında, 1999 yılında Bozcaada’da çekilen ve ayrılıklarından 13 yıl sonra Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ı tekrar barıştırarak bir araya getiren “Güle Güle” filminde kullanılan 1955 model Chevrolet, filmin afişiyle süslenmiş şekilde yer aldı.

Zeki-Metin ikilisinin uzun yıllar sonra bir araya geldikleri ve aşkı, dostluğu, yaşama sevincini çok iyi bir şekilde dile getirdikleri “Güle Güle” filminde, Şemsi rolündeki Şükran Güngör’ün yıllarca tamir ederek yola çıkardığı ve arkadaşlığın hizmetine sunduğu 1955 model Chevrolet Belair marka otomobilin muadilinin gölgesinde gerçekleşen anma programına İKOD üyelerinin yanı sıra Bozcaada Kaymakamı, Belediye Başkanı, yerel halk ve turistler de katıldı. Motorlar ilk günkü gibi yeni… İKOD üyelerinin kendi klasik otomobilleriyle katıldığı gezi programını, en yenisi 50 yaşında olan son derece şık 30 klasik otomobilin motorlarını da geçen yıllara rağmen aşınmadan koruyan Mobil 1 destekliyordu. Yıllara meydan okuyan klasik otomobillere halkın ilgisi ne kadar yoğunsa, benim ilgimi ise bu 30 göz alıcı otomobilin hepsinin hala yeni gibi kalmak için Mobil 1’i kullanıyor olmaları çekti. _ Yağ mı ekleyeceksiniz? Yalnızca bir litre ilave ile motorunuzu koruyabilirsiniz.

BOZCAADA'DA BİR KLASİK OTOMOBİLLER GEÇİDİ_7.jpgBOZCAADA'DA BİR KLASİK OTOMOBİLLER GEÇİDİ_2.jpgBOZCAADA'DA BİR KLASİK OTOMOBİLLER GEÇİDİ_10.jpgBOZCAADA'DA BİR KLASİK OTOMOBİLLER GEÇİDİ_15.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


− 7 = 2