İş Yeri Açmak İsteyenlere Devlet Destegi

İş Yeri Açmak İsteyenlere Devlet Desteğini Tubitak,SYDV,GTHB,Kosgeb,İşkur tarafından sağlanmaktadır. Ziraat bankası,Vakıfbank,halkbank gibi kamu bankalarından Kobi bankacıları destekleri haricinde sermayesi olmayanlar bu kuruluşlara başvurarak işletme sermayesi temin edebilecekler.İş Yeri Açmak İsteyenlere Devlet Desteginde ister ilk kez iş kuracaklar için isterse uzun süreden beri esnaflık yapanlara 500 bin liraya kadar faizsiz kredi verebiliyor.
2017 yılında kendi iş yerini açmak isteyen 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşları için 50 bin TL hibe kredi veren tek kurum KOSGEB ‘dir. İhtiyacınız olan bütün gereksinimlerinizi hibe ve faizsiz olarak tahsis edebilirsiniz.KOSGEB sadece yeni iş yeri kurma kredisi vermek ile kalmayıp, kobi ‘lerimiz içinde iş yerlerini büyütme imkanı sağlamaktadır.

İş Yeri Açmak İsteyenlere Devlet Desteginden ithalat ve ihracat yapanlarda faydalanabiliyor. Ayrıca yeni işe atılacak gençlerimize ücretsiz eğitimler verildiği gibi eğitimleri bittiğinde başarılı olan gençlerimize 50 bin liraya kadar geri ödemesiz işyeri açma desteğini vermektedir. Yani sermayesiz iş yerinizi açabileceksiniz. sadece yapmanız gereken KOSGEB’e başvurmanız yeterli olacaktır.Devletin verdiği krediden yararlanmak için bazı şartlar olmak ve proje hazırlamak aranırken, bankalar bu şartları aramadan desteği verebiliyor. örnek vermek gerekirse KOSGEB işyeri açma kredisi nasıl alınır?
Devlet destekli 150 bin lira iş yeri açma kredisi almak için 32 saatlik eğitime katılmalı ve bu eğitim sonunda düzenlenen sertifika ile kosgeb kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. Bu başvuru sonucunda, girişimcilere özel olarak verilen hibe ve teşvik kredisinden faydalanabileceksiniz. fakat bu kurslara kesin gitmeniz gerekiyor. Kurslara katılmadan bu uygulamadan faydalanamıyorsunuz. Uygulama Girişimcilik Eğitimi ülkemizin bütün il ve ilçelerinden belli aralıklarda düzenlenmektedir.

İş Yeri Açmak İsteyenlere Devlet Destegi_25.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*