İş hayatında başarılı olmak için bikaç tüyo…

Turkistime’m anket sitesi Poltio.com ile birlikte yürüttüğü “En Beğenilen Holding” anketinde Koç Holding açık ara farkla birinci oldu. Ankete katılanlann yüzde 46’sı en beğendiği holding olarak Koç’u gösterdi. İkinci sırada yüzde 20 ile Sabancı Holding yer alıyor. Diğer holdingler, Koç ve Saban-cı’nın çok gerisinde kaldılar. Eczacıbaşı yüzde 5 ile üçüncü sırada yer aldı. Yıldız Holding (Ülker), Alarko ve Enka yüzde 4’er oy ile ilk üçün arkasında sıralandılar.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç

Masadan doğru zamanda kalkmak…

İSTER BİR KOBİ YÖNETSİN İSTERSE KÜRESEL BİR ŞİRKET… HER LİDERİN KRİTİK KARAR ANLARINDA VAZGEÇEMEDİĞİ DÜŞÜNME ŞEKİLLERİ VARDIR. İŞTE BİRKAÇ YÖNTEM…

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, başarı sırrının, sonuna kadar denemekten geçtiğini söylüyor. 2014’te hissedarlara yazdığı mektupta “Başarısızlık buluşun doğasında var” diye yazan Bezos, sonsuz denemeleri sonrası insansız hava araçlarıyla teslimatı hayata geçirmeyi başardı.

örneğin eğer daha önce denenmemiş bir şeyin yapılması gerektiğini düşünüyorsanız mutlaka deneyin. Tesla Motors ve PayPal’in kurucu Elon Musk, bunu söylerken hedefe ulaşmanın formülünü de “tutku” şeklinde tarif ediyor. Nitekim Musk, bu tutkuya sahip olmasaydı roket, elektrikli otomobil ve güneş enerjisi alanlarında imzasını taşıyan yeniliklerin asla olmayacağını söylüyor.

Google’ın Sergey Brin ile birlikte iki mimarından biri olan Larry Page ise “Uzun dönemli düşünün’1 diyenlerden… Ve Page, milyarlarca kişinin hayatında önemli bir yer kaplayan teknolojilerin veya uygulamaların, elbet uzun vadede para kazandıracağına dikkat çekiyor. “Risk alın ama çıkış zamanını da düşünün” diyen Richard Branson ise yüksek risk almanın olumlu sonuçlar doğurabileceğini ancak her zaman masadan doğru zamanda kalkmanın akılda tutulması gerektiğini belirtiyor.

Bir başka kötü bilanço açıklayan teknoloji şirketi Apple’ı ise Apple Store ayakta tuttu. Teknoloji devi, temmuz ayında 1.7 milyar dolarlık alışla Apple Store’a rekor sayıda kullanıcının geldiğini duyurdu.

Şirket, uygulama geliştirenlere bugüne kadar 33 milyar dolar ödediğini, bunun B milyar dolarının sadece 2015 içinde olduğunu belirtti.

İş hayatında başarılı olmak için bikaç tüyo...

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


+ 44 = 45