İş bankası havale ücretleri

Günümüzde artık bir yerden bir yere para göndermek çok kolay. Ama bu işlem esnasında sizlerden cüzi bir rakam kesilecektir. Eğer iş bankası ile çalışıyorsanız is bankası havale ücretleri şu şekildedir. Banka sizden her havale işleminde yüzde dokuzluk bir kesinti yapar. İstisnai durumlar esnasında bu ücret değişe bilir azalıp çoğalabilir.

İş bankası havale ücretleri işleminiz esnasında hangi bankacılık yöntemini kullandığınıza bağlıdır eğer internet bankacılığını kullanıyorsanız 1 ile 1,5 tl arasında bir kesinti söz konusu. Ya da telefon veya mobil bankacılığını kullanmanız takdirde sizlerden sadece 1 tl kesilecektir. Bu bankanın kesmek zorunda olduğu bir ücrettir. Bu ücreti ise bddk belirlemektedir.

İş bankası havale ücretleri alınmayan unsurlar ise sizler emekliyseniz maaşınızı iş bankasından alıyorsanız, birde özürlü, dul, maaşları içinde banka sizlerden havale ücretleri almamaktadır. Bu parayı banka talep halinde ya göndericiden keser ya da alıcıdan keser. Gönderme esnasında bu durumu belirtmeniz istenecektir. Her defasında bu ücret bir kere. Göndericiye farklı alıcıya farklı ücret kesilmez.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*