iş bankası ek hesap nedir?

Türkiyenin ileri gelen saygın bankalarından biri olan Türkiye İŞ Bankası müşterilerine hesap açma ve kapama konu başlığı altında bir çok yardım sağlamaktadır. İŞ Bankası adı altında açılan hesap türleri vadeli mevduat hesapları ya da vadesiz türk lirası mevduat hesaplarıdır.

Vadesiz Türk Lirası Mevduat Hesaplarında kişi bakiyesini bir nevi kendi belirler. Bankamatik kartından yapacağı alışverişlerde ve ya direkt olarak hesabından çekebileceği para miktarı hesabın içerisinde olan bütçe kadardır.Eğer ki kişi vadesiz mevduat hesabının limitini arttırmak isterse Ek Hesap isteğini Türkiye İŞ Bankası’ na bildirebilir.

Daha önceden vadesiz mevduat hesabınızdan otomatik bir ödeme talimatı verilmiş ise ve hesabın içerisinde para yoksa bu tür durumlarda ek hesap devreye girerek ödenmesi gereken telefon faturası , kira ve ya taksitleriniz gibi otomatik gerçekleştirilen ödeme işlemlerinin aksamasını engellemiş olur.Ek hesaptan kullanmış olduğunuz tutar hesabınıza para yatırdığınız anda otomatik olarak hesaba yatırılan paradan kesilecektir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*