İnternetten kredi kartı ile alışveriş ne kadar güvenli

İnternetten kredi kartı ile alışveriş ne kadar güvenli, sorusu günümüzde birçok insanın artık merak uyandırdığı bir soru olmaktadır. Bunun nedeni ise insanların internet çağında yaşayarak tüm ihtiyaçlarını internet üzerinden halletme imkânı bulmasından kaynaklanmaktadır. İnternetten kredi kartı ile her türlü alışveriş yapılmaktadır. Ancak güvenli tam oluşturulmamış olan her türlü işlemden mutlaka uzak durmak gerekecektir.
İnternetten kredi kartı ile alışveriş ne kadar güvenli, bankalar yaptıkları tüm sistemlerinde internet üzerinden yapılan alışverişler için güvenlik şifreleri koymuştur. 3D secure kod gibi bir avantajın bulunması insanların yaptıkları alışverişleri kapsamında rahat etmelerini sağlayacaktır. Bu konuda müşterilerinde dikkatli olması gereklidir. Bankaları tarafından genellikle istenen bu kod, bazı sitelerde çıkmamaktadır. Bu nedenle bu tarz yerlerden alışveriş yapmamaları ise daha güvenli bir nokta oluşturacaktır.
İnternetten kredi kartı ile alışveriş ne kadar güvenli, tüm bilgileriniz banka nezdinde güvenlik altına alınması için 3D secure kod, 128bit SSL yâda 256bit SSL gibi birçok güvenlik sistemine tabi olunması güvenilir bir ortamda alışveriş yapılmasını sağlayacaktır.

1334660688_3dsecurelogo.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


6 + 4 =