İki yılda sekiz ülkenin sorumluluğunu aldı

Bir ülkenin endüstriyel gelişiminde, sanayi alanındaki yatırımların yanı sıra hizmet sektörlerinin varlığı da büyük önem taşıyor. Tek başına dev fabrikaların kurulması yetmiyor, bu kuruluşların temel direklerinden olan örneğin taşıma sahasının da yeterlilik sınavından geçmiş olması gerekiyor. Güçlü bir lojistik ağ, sanayi şirketlerinin yatırım kararlarında önemli rol oynayabiliyor. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi. Ülkemizde özellikle son 10 yılda kendini kanıtlayan lojistik sektörü, pek çok sanayi yatırımının yönünü Türkiye’ye çevirmesine öncülük etti.

Türkiye’nin temel sektörleri arasında giren lojistik, doğal olarak iyi yönetici de yetiştiriyor. Bugün dünyanın değişik ülkelerine gönderdiğimiz profesyonel kadrolar arasında bu alanda kendini kanıtlamış yöneticilerimiz de var. Lojistik devi Ceva’da da durum böyle oldu.

CEVA Türkiye ve Balkanlar İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Nihan Usanmaz’ın sorumluluk alanları artırıldı.

Usanmaz, BAMECA bölgesinde (Balkanlar, Ortadoğu, Afrika) bulunan toplam sekiz ülkeden yaklaşık 4 bin 500 Ceva çalışanının tepe yöneticisi oldu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Böliimü’nde tamamladıktan sonra insan kaynakları kariyerine Alcatel Lucent’da başlayan Usanmaz, Fritolay, Nielsen ve Reckitt Benckiser’deki İK direktörlükleri görevlerinin ardından iki yıl önce Ceva Ailesi’ne katıldı.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*