HSBC Swift kod

1973 yılı itibarîyle kullanılan Swift kodu, birçok bankacılık işlemlerinin önemli bir kullanıcısı olmuştur. Bu kod olmadan ulusal ve uluslar arası bankacılık sektöründe herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Bu nedenle yapılacak olan işlemler arasında bulunan EFT işlemi için bu koda bankaları ihtiyaçları bulunacaktır. 1973’ de kurulan bu kodun işlemeye başlaması ise 1977 yılına denk gelmektedir. HSBC Swift kod ise burada devreye girmektedir.

HSBC swift kod her bankada olduğu gibi bu banka içinde farklılık arz etmektedir. Bu nedenle kullanılan her kodun kendince farklı bir hanesi vardır. Kimi bankalar 8 hane kullanırken kimisi 11 hane kullanmayı tercih etmiştir. Yabancı kaynaklı bir banka olan HSBC bankası için bu kod hayatî bir önem taşımaktadır.

HSBC swift kod tüm bankacılık sistemlerinin belirleyicisi olmuştur. EFT gönderimlerinde kullanılan bu kodlar genellikle standart olmaktadır. Herhangi bir değişikliğe uğramadan tüm bankalar tarafından rahat bir şekilde tercih edilmektedir. Bankalar nezdinde bankacılık sektöründe rahat bir aracılık etmek için bu kodun kullanılması bankaların rahat etmesini sağlamıştır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*