Hayvan Kredilerinde Kkb Notu Geçmişinin Önemi

Bankalardan kredi kullanırken KBB notu çok önemlidir. Tüm bankalar ister ihtiyaç kredisi, ister konut, isterseniz ev kredisi olsun bankaların bizden istedikleri evraklardan ilkönce KBB notuna bakar. KBB notunun krediye uygun olduğunu gördükten sonra sizden evraklarınızı isterler. Bankadan alacağınız kredinin faiz oranını bile bu nota göre belirlemekteler.

Ülkemiz de artık çiftçilerimiz içinde KBB notu önemli bir hale gelmiştir. Eskiden çiftçimize kredi kullandırılırken sadece almak istedikleri hayvanları Tarım İlçe Kooperatifine küpe kayıtlarının bulunup bulunmadığına bakılır. Bunun haricinde çiftçiye ait ipotek ve Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olup olmadığı bakarlardı.

Günümüzde artık bankalar tarafından KBB notuna çok fazla önem veriliyor. Başvuru da bulunan çiftçimizin KBB notu riskli grupta bulunuyorsa banka krediye onay vermiyor. Bankada kredi notunuz yüksek olursa size hemen krediyi veriyor ve size özel faiz oranlarını da sunuyor.

Bu durumda sizde eğer hayvan almak için krediye ihtiyaç duyuyorsanız yapmanız gereken ilk şey bankadan kredi notunuzu öğrenmeniz olmalıdır. Kredi notunuzla birlikte kaç yıldır hayvancılık işi ile uğraştığınıza da bakıyorlar. Kredi notunuz düşükse eğer ilkönce bu durumu düzeltip ondan sonra bankaya çiftçiler için olan hayvan kredisine başvuruda bulunmalısınız.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

5 + 5 =