Havale hafta sonu yapılır mı?

Her banka müşterilerine bir çok konuda kolaylık sağlamaktadır ve bu rahatlığın sağlanabilmesi için pek çok konuda hizmet vermektedir. Para transfer işlemleride her bankanın sunmuş olduğu hizmetlerden birisidir. Para transfer işlemleri sırasında bankaların işleme yöntemi ve bu işlem süreci için tahsil edeceği komisyon payı bankadan bankaya farklılık gösterebilir.Acil para transferi ihtiyacı duyan müşteriler genelde havale hafta sonu yapılır mı gibi sorulara sahiptir.

Para transfer işlemi olan EFT’nin hizmet saatleri bankalar tarafından belirlidir.Havale hafta sonu yapılır mı sorusu gibi aynı soru EFT içinde sorulmaktadır.Genelleme yapacak olursak bankalar çoğunlukla sabah 9:00 akşam 17:00 saatleri arasında EFT işlemleri kabul etmektedirler. Bankaların sunmuş olduğu EFT hizmetleri sadece resmi çalışma günleri yani hafta içleri aktif olarak yapılabilmektedir. Hafta sonları EFT işlemi yapılamaz.

Bir diğer para transfer seçeneği ise havaledir. Havalenin EFT GİBİ sınırlandırılmış bir çalışma süresi yoktur. Yani havale hafta sonu yapılır mı sorusunun cevabı 7/24 olarak havale işlemi gerçekleştirilebilirdir.. Fakat hafta sonu yapılacak olan havaleler teknik olarak bir sorun yaşamaz ancak gönderilmek istenen para karşı hesaba ilk resmi çalışma günü yani Pazartesi günü ulaşır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*