Halk bankası eft saatleri

Ülkemizde hizmet veren ve devlet destekli bankalar arasında olan halkbankası müşterilerine iyi hizmetlerini sunmak adına bankacılık işlemlerini en iyi yerine getiren bankalar arasında bulunmaktadır.

Halk bankası özellikle para transferi işlemlerinde en iyisini sunmaya devam ediyor. Müşterilerine havale ve Eft işlemlerinde büyük kolaylıkları müşterilerine sunuyor. Havale ve eft işlemlerini hem Halk bankası şübelerinde  hem de internet bankacılığını kullanabiliyorsunuz. Havale ve eft işlemleriniz için haftanın her gününü ve hafta sonları da dahil olmak üzere gerçekleştirebiliyorsunuz.

Halk bankasının da Eft işlemlerinizi  sabah 08.00 ile akşam 16.30 saatleri arasında yapabiliyorsunuz. Fakat siz Eftnizi bu saatlerden sonra gerçekleştirirseniz  bir sonra ki mesai gününde aktarılmakta olacağını unutmamalısınız. Kısacası  ilk mesai saati olan pazartesi günü  Eft işleminiz gerçekleştirilmektedir. Hesaba aktarılacak olan para için pazartesi günü resmi tatil gününe denk gelir ise, bu sefer ilk mesai günü hangi güne denk gelir ise para o günün EFT saatleri içerisinde hesaba aktarılırmaktadır. Normal saat ve günlerde gerçekleştirilecek Eft işlemleriniz hesap numarasına paranın aktarılması 10 dakika gibi bir zaman da olmaktadır. Halk bankası  EFT için banka şubelerinin kullanılması dahilin de yapılacak işlem için hesap işletim ücreti alınırken telefon ve internet bankacılığını kullandığınız da  herhangi bir EFT işlem ücreti alınmamaktadır.

Halk Bankası hesaplarınızdan farklı bir banka hesaplarına yapacağınız para transfer işlemini EFT Saatleri içerisinde yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.  Halk bankasında EFT işleminizi yaparken bu ayrıntıyı kaçırmamaya dikkat edin. Yoksa siz mağdur durumda kalabilirsiniz. Halk Bankası EFT saatleri içinde yapılacak tüm para transferleri anında karşı bankanın hesabına geçmektedir. Ayrıca da EFT işlemlerinin tamamı Merkez Bankası kontrolünde gerçekleşmektedir. EFT işleminiz 1 saat geçmesine rağmen gerçekleşmediyse ve Halkbank EFT işlemini EFT saatleri içerisinde de gerçekleştirdiğinize de eminseniz hemen Halkbank Müşteri Hizmetlerini aramanızı ve EFT takip yapmanızı tavsiye ederiz.

finansq (12)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*