Gelişmekte olan pazarlarda 20 yılını geçirdi

Nestle, geçtiğimiz günlerde önemli bir üst yönetici değişikliği yaptı.

Bana göre yakın geleceğe ilişkin önemli ipuçlan sunan kritik bir görevlendirme bu. Nestle Türkiye’nin yeni CEO’su, bir süredir Nestle Arjantin’de Arjantin,

Uruguay ve Paraguay bölgelerinin yönetiminden sorumlu genel müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Felix Allemann oldu.

Nestle Türkiye’nin başına şubat ayı ile birlikte geçen Felbt Allemann, 27 yıl Nestle bünyesinde, İsviçre’deki genel merkezde ve çeşitli Güney Amerika ülkelerinde yönetici konumunda bulundu. Nestle’deki kariyerinin yaklaşık 20 yılını Güney Amerika’nın farklı ülkelerinde geçiren Alleman, grubun gelişmekte olan pazarları en iyi bilen yöneticilerinden biri olarak tanınıyor.

Zürich Üniversitesi’nde işletme yönetimi eğitimi alan Alleman, Nestle Ailesi’ne 1987’de katıldı. Nestle Brezilya’da pazarlama ve satış alanında farklı pozisyonlarda görev aldı. Nestle Şili’de çikolata, şekerleme ve bisküvi işinden sorumlu pazarlama müdürü olarak görev yapan Felix Allemann, bu kategoriyle birlikte evcil hayvan maması alanında da faaliyet gösterdi. Amerika’yı iyi tanıyan, Nestle Venezuela’da CEO olarak görev yapan Felix Allemann, Arjantin, Paraguay ve Uruguay’ı içeren PLATA Bölgesi’nin sorumluluğunu da yürüttü.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*