Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar

Bankaların birçoğu müşterilerine kredi kartı verirken bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgelerin başında gelir belgesi gelmektedir.  Bazı bankalar kişiden hiç bir şekilde gelir belgesi istemeyip sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile kredi kartı verebilmektedir. Aldığınız kredi kartı ile kredi notunuzu yükselterek ileride yeni bir kredi kartı veya kredi çekme olasılığınızı da yükseltebilirsiniz.

Sizlerde  gelir belgeniz yoksa bu bankalara kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca yapmanız gereken bir yolda  bankalara gelir belgesiz olarak da bazı belgeler sunabilirsiniz. Eğer kira geliriniz var ise kira beyannamenizi bankaya sunarak kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu durumda kira gelir beyannamesi sizin gelir belgeniz olacaktır. Bankalarda sizin belirli bir gelire sahip olduğunuzu görecek ve kredi kartı başvurunuzu onaylayacaktır.

Ülkemizde gelir belgesiz olarak kredi kartı veren bankalar arasında Finansbank gelmektedir. Finansbank genel olarak çoğu müşterisinden gelir belgesiz istemeden kredi kartı başvurusunu onaylayabilmektedir. Bu onay genel olarak ilk defa kredi kartı alacaklara veya önceden kredi kartı kullanmış ve ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmiş kişilere verilmektedir. HSBC Bankası’da kefilsiz kredi kartı veren bankalar arasındadır. Özellikle internet üzerinden başvuru bulunmuşsanız eğer başvurunuz onaylanırsa kart direk adresinize gelmektedir. Bu durumda banka da sizlerden herhangi bir kefil veya gelir belgesi talebinde bulunmuyor.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*