Garanti Bankası Swift kodu

Garanti Bankası Swift kodu için öncelikli olarak bankanın kendi kısaltmasını kullanması gereklidir. Daha sonrasında kendine uygun olan bir kısaltma ile bankalar arasında EFT işlemlerini rahat bir şekilde yapmak için adım atmalıdır. Dünyanın her yerinde kullanılan bir sistem olmasında 1973 yılı ek bir katkı yapmıştır. Bu nedenle gerçek bir bankacılık EFT işlemi için her bankanın bu koda sahip olması zorunlu kılınmıştır.

Garanti Bankası Swift kodu için işlem yapmak isteyen herkesin bu alanda belirleyeceği Şube kodları, ülke ve banka ismi kısaltması gereklidir. İlk 4 karakter ise bankanın kendi isim kısaltması olan kodu olacaktır. Geleceğe yatırım yapmak isteyen ve kendini her zaman yenilemek adına bu sistem içinde bulan kişilerin işlemi yaparken mutlaka dikkatli olması da gereklidir.

Garanti bankası Swift kodu TGBATRIS harf kısaltmalarından meydana gelmektedir. Bu kodu kullanmak zorunda kalan kişilerin mutlaka büyük harf özelliğine dikkat etmesi gereklidir. Bazı ülkelerde karakter kısaltması ülke bazında 3 harften de oluşma imkânına sahiptir. bu nedenle haneler değişiklik gösterecektir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*