Garanti bankası havale ücretleri

Garanti bankasının bir diğer özeliği ise havale gibi konuları hızlı gerçekleştirmesidir. Yalnız işlem esnasında sizlerden yüzde dokuzluk bir oran kesmektedir. Garanti bankası havale ücretleri her işlem için bir kere kesinti yapar. Alıcıya veya gönderciye ayrı para kesilmesi söz konusu değildir. Banka bu paraya masrafılar ve verdiği hizmet karşılığı için keser.

Garanti bankası havale ücretleri kullandığınız yöntemiyle, havale yapacağınız banka seçenekleriyle değişebilir. Öncelikle direk bankadan veya bankamatikten hesaptan hesaba yaptığınız havalede 2.50 krş olarak, başka bir hesaba ise 25 tl keser, internet üzerinden yine hesaptan hesaba tan hesaba 2 tl veya 2,50 tl kesinti yapar. İşlem sırasında bu ödemeyi kimin yapacağını belirtmenizi ister.

Garanti bankası havale ücretleri eğer emekli maaşınızı bu bankadan alıyorsanız bu konudaki imkânlardan faydalana bilirsiniz. Bu yüzdeyi bankalar denetleme ve düzenleme kurulu belirler ve banka o tarifeden dışarı çıkamaz sizlerde bu ücretleri BDDK öğrenebilirsiniz. Fazla bir ücret alımı söz konusuysa eğer BDDK başvuruda bunla bilir ve bankaya dava açabilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*