Garanti Bankası EFT ücretleri

Garanti Bankası EFT ücretleri, diğer bankalar gibi hizmet bedeli olarak alınmaktadır. Bir bankadan diğer bir bankaya yapılan işlem transferi içinde kişilerin olanakları bütünlük sağlamak üzere hizmet almaktadır. Transfer işlem ücreti almak için müşterilerini kendine çeken bankalar bu anlamda kendi müşterilerinden bu hizmeti almamaktadır.

Garanti Bankası EFT ücretleri alınırken dikkate alınan bir takım durumlar vardır. Bankanın belirli zaman dilimlerinde para yollayan müşterilerinden almış olduğu ücretler başlangıç olarak, ilk mesai saatleri olan 9 ile 12 arasında gerçekleşen işlemlerden 2,5 lira alınırken, kalan sürede yine aynı ücretler alınmaktadır. Ancak daha sonrasında ise yapılan işlemler üzerinden alınan hizmetler içinde son yarım saat için durum 6 lira olmaktadır.

Garanti Bankası EFT ücretleri, geç EFT işlem ücreti olarak sınıflanan sürede de yine 6 lira alınması söz konusu olmaktadır. Hafta içinde her gün hizmet sunulan bu noktada, kişilerin geleneksel bir şekilde aynı bankadan hizmet olanağı sağlaması nedeniyle aynı bankadan yapılan EFT işlemleri için ücret alınmamaktadır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*