Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankada işlem yapan, hesap açan, kredi işlemi yapan ve kredi kartı olan herkesin bir sicili oluşmuş olur. İşlem yapın yada yapmayın, tüm bankalar artık veritabanlarını birleştirerek bir sistemde toplamayı başardılar. Farklı bankaların bu işlemi sayesinde Findeks kredi notu öğrenme çılgınlığı tüm vatandaşlarımızı sarmış oldu. Herkes kredini notunu öğrenebilmek için sitenin kapısına dayandı.

Findeks kredi notunu öğrenme işlemleri internet üzerinden findeks’in sitesine üye olarak yapabildiğiniz bir işlemdir. Bu işlem sizin üye bankalarca toplanan verilerinizin bir süzgeçten geçirilerek derecelendirme programları sayesinde oluşturulmuş bir statü göstergesidir. Kredi çeken, kart kullanan ve sadece üye bankaların müşterisi olanların verileri bu çatı altında toplanabilmiştir.

Sizde sisteme üye olarak Findeks kredi notunu öğrenme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet sizin bankalar üzerinde yaptığınız işlemlerin özeti durumundadır. Yani kredi kartı geri ödeme düzeniniz, çektiğiniz kredilerin geri ödenmesi ve toplam bankalarda bulunan kredilerinizin tamamını bu ekranda görebilmektesiniz. Eğer iyi bir müşteri iseniz notunuz oldukça yüksek olacaktır. Ancak ödeme alışkanlıklarınız kötü ise kredi notonuzda kötü çıkacaktır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*