Finansbank Swift kodu

Finansbank Swift kodu, belirleyiciliğini ancak EFT yapılırken kullanmaktadır. Bir bankadan diğer bir bankaya fon transferi yapmak için kullanılan bu ürünler için şehir veya bölge tayininin yapılması da gereklidir. Bankanın yapacağı tüm para transferleri için gerekli olan IBAN numarası müşteriye Swift kodu ise tamamen bankayı ilgilendiren bir kod olmaktadır.

Finansbank Swift kodu için belirli zaman aralıkları bulunmaktadır. Bu işlemlerin yapılması için mutlaka hafta içi bir gün seçilmelidir. Daha sonrasında ise seçilen günde mutlaka 9 ile 17 arasında bir saat diliminde para transferinin yapılması gereklidir. Transfer yapılmadan karşı tarafa aktarım sağlanmayacaktır. Bankalar arasında kullanılan bu kod aynı zamanda güvenilirlik teşkil etmektedir.

Finansbank Swift kodu, FNNBTRIS olarak karşımıza çıkacaktır. Bu kodun hanesinin 8 ile 11 haneden oluşması ise yine güvenilirlik koşullarından ortaya çıkmaktadır. Bankalar nezdinde yapılan bu kodlama sistemi Avrupa birliği tarafından getirilen bir seçenek olmuştur. Bu şekilde dünya bankaları ile fon alışverişleri de rahat bir kullanım olanağı sunmuştur. Bu nedenle dikkatli kullanılması gereken bir kod olmuştur.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*