Ev Bedelinin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Yapılanmanın artması ve herkesin düşük faizler ve kira öder gibi ev alması söz konusu oluyor. Bu durumda herkes bankalara gidip kredi ile av almak istiyorlar. Ancak birikimi olmayanlar bankalardan eli boş dönüyorlar. Çünkü bankalar evin bedelinin %75’i oranında kredi kullanılmasına olanak sağlıyorlar. Ev bedelinin tamamına kredi veren bankalar aslında görüntüde yok gibi olsada vardır.

Farklı uygulamalar ile bu işlemler halledilebilmetedir. Evin bedelinin tamamına kredi veren bankalar yine bedelin %75’lik kısmını konut kredisi kapsamında eve ipotek koyarak uzun vadede ödeme planı ile müşterilerine sağlamaktadırlar. Ancak kalan kısım konut kredisine uygun olmaz ve kullandırılamaz.

Bu sorunu çözmek isteyen evin bedelinin tamamına kredi veren bankalar genellikle kalan %25’lik bedeli tğketici veya ihtiyaç kredisi olarak müşterinin mali durumu ve ödeme gücünü dikkate alarak verebilmektedirler. Yapılan bu işlemler özellikle elinde nakit birikimi olmayan ancak kredi ödeyebilecek gücü bulunan konut alıcıları için rahatlıkla uygulanabilir. Eğer sizinde elinizde birikiminiz yok ama ev almak istiyorsanız bu şekilde bir çözüm sunan banka bulup evinizi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*