Eşya Alışveriş Kredisi Nasıl Yapılır?

Bankalar sizlere eşya kredisi de kullandırırlar.Bankalar eşya ihtiyaçlarını karşılamak isteyen bireysel müşterilerine ihtiyaç kredisi kapsamında eşya kredisi veriyorlar. Eşya kredisi demek ürün fiyatının belli vadelerde bankaya ödenerek borcun ödenmesi demektir.

Yani alacağınız ürün için nakit ihtiyacınız size değil ürün satıcısına ödeyerek siz taksitleri bankanıza ödüyorsunuz. Bankalar bu eşya kredisini ihtiyaç kredisine oranla daha uygun şartlarda sunmakta ve krediyi alma ihtimaliniz de daha yüksek olmaktadır.

Mobilya, beyaz eşya hatta teknolojik aletler için nakit ihtiyacı duyduğunuzda, gerekli desteği bankanızdan eşya kredisiyle sağlayabilirsiniz.

Eşya kredisine başvurmak için aranan belli şartlar bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmuş, en az 3-6 aylık SGK kaydı olan ve gelirini belgeleyebilen kişilere eya kredisi veriliyor.Ayrıca Nüfus cüzdanı, ikamet belgesi ya da son 3 aya ait bir fatura, gelir belgesi, sizden istenilen belgeler arasındadır. Sizden istenilen bu şartları oluşturduğunuz da bankanız ile de ilişkileriniz olumlu ise eşya kredinizi raharlıkla bankanızdan kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz

22 − 16 =