Esnaf ve Sanatkarlara Faizsiz Devlet Kredisi

Bankaları ile çalışan birçok esnafımız bulunmaktadır. Bu bankalar müşterileri için özel krediler tahsis edebileceği gibi devlette bankalar aracılığı ile krediler verebilir. Zamanımızda birçok uygulaması ile karşılaştığımız devlet kredilerine en iyi örneklerden birisi esnaf ve sanatkarlara faizsiz devlet kredisi uygulamasıdır. Bu krediler devletin esnaflarına verdiği ekonomik destekler kapsamındadır.

Devletin verdiği krediler ya devlet bankaları yada şartları sağlayan diğer özel bankalar aracılığı ile olabilir. Esnaf ve sanatkarlara faizsiz devlet krediside bu bakımdan uygulanan bir kredi çeşidir. Bir çok esnafın nakit darboğazından çıkmasına ve ekonominin canlanmasına olanak sağlayan en iyi uygulamalardan biridir.

Yapılan desteklerde esnaf ve sanatkarlara faizsiz devlet kredisi verilmesi ekonominin can damarı olan esnafların rekabete dayanmalarını ve daha rahat işlemler yapabilmelerine olanak tanır. Devlet destekleri bir çok konuda olduğu gibi esnafımızıda güldürmektedir. Bu krediler direk devlet bankaları aracılığı veya özel bankalar eli ile verildiğinde dahi herhangibir masraf ve faiz işletilmeyen özel krediler kapsamına girmektedirler. Genel anlamdan devletin bu tip desteleri önemlidir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*