En yüksek mevduat faizi veren bankalar

Mevduat faizi banka müşterilerinin en dikkat ettiği konularda önemli olmaktadır. En yüksek mevduat faizi veren bankalar araştırılarak bu noktada aktarım yapılacaktır. Aynı zamanda birçok kişinin dikkatini çeken en temel konular arasında bulunan bu faiz elinde yüklü miktar parası olan kişilerin parasını aktarmak için kullanmış oldukları bir alan olarak bu ürünleri tercih edeceklerdir.

En yüksek mevduat faizi verene bankalar, yıllık olarak % 12’ ye kadar çıkmaktadır. Ziraat bankası devlet bankası olarak bu oranı % 7 ile 8 arasında tutmaktadır. Birinci sırada tutan ise HSBC olmaktadır. Bunun Aralığı % 10,5 olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer banka ise ŞekerBank olarak bilinmektedir. Buranın faiz oranı ise % 10.25 olarak karşımıza çıkmış olacaktır.

En yüksek Mevduat faizi veren banklar devamında ise Denizbank gelecektir. Bu banka da ŞerekBank gibi aynı faiz oranını müşterilerine sunmaktadır. Diğer yandan garanti bankasının mevduat faiz oranı olarak tuttuğu rakam ise % 9.75 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sıralama İNG, Vakıfbank ve TEB bankası olarak devam etmektedir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*