Emekliyim Kredi Alabilir Miyim?

Elbette ki her emekli, maaşı oranında dilediği her bankadan kredi alma hakkına sahiptir. Bunun için maaş bordrosunu ibra etmesi yeterli olacaktır. Emekliyim kredi alabilir miyim dendiği zaman bunun cevabı evet olacaktır. Ayrıca sizden ipotek veya kefil istenmeyecek sadece maaşınızı belirtmeniz kredi almanızı sağlayacaktır.

Hele ki maaşınızı kredi almak istediğiniz bankadan her ay alıyorsanız sizin için problem yok demektir. Zaten banka ne kadar maaş aldığınızı ve geriye dönük ödemelerinizi nasıl yapacağınızı bilmektedir. Emekliyim kredi alabilir miyim tabii ki alabilirsiniz diye yanıtlanacaktır.

Emekli maaşlarını 3 ayda bir alanların kredi ödemeleri ise 3 ayda bir yapılabiliyor. Hesaplamalar yapılırken bu durum göz önünde bulundurulur ve mağdur olmanızın önüne geçilir. Emekliyim kredi alabilir miyim diye endişe etmenize hiç gerek yok, devletin size öngördüğü maaşı bildirerek hangi bankadan isterseniz kredi alabilirsiniz. İşlemler aynı gün içinde sonuçlanıyor ve aldığınız kredi anında banka hesabınıza aktarılıyor. 80 yaşına kadar kefilsiz kredi alması mümkün emeklilerin.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*