Emekliler maxsimum ne kadar kredi çekebilir?

Bankaların ürünleri içersinde bulunan kredilerden pek çok kişi faydalanmaktadır. Özellikle günümüz şartları içersinde zorlanan emekliler kredilere müracat ediyorlar. Emekliler maxsimum ne kadar kredi alabilir diye sorarsanız cevabını sizlere anlatalım.

Emekliliğinizi hak ettikten sonra  gelir statünüz değişmekte ve emekli maaşı alıyor görünüyorsunuz. Emekli olmuş bir kişinin kredi çekmesine hiçbir mani bulunmamaktadır. Ama yinede bankalar emeklilikten önceki bazı kriterlere bakmaktadır. Emeklinin en önemli kriteri kredi notu ve yaşı olmaktadır. Çünkü  bankalar belirli bir yaş üzeri kişilerin kredi kullanmasını daha riskli görmektedir.  70 ile 80 yaş üzeri kişilerin kredi kullanma riski oldukça yüksek olmaktadır. Bu yaş hususu bankalar için çok önem taşımaktadır.

Sizde bir emekliyseniz ve bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız ilkönce yaşınız bankaların risk gördüğü ortalamada değilse kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzun bankanın istediği seviyede olması gerekmektedir. Bankalarda bulunan kredi notunuz çok önem taşımaktadır. Kredi notunuz ne kadar yüksekse kullanmak istediğiniz banka ürünleri için bu çok iyi olmaktadır. Geçmişte bankalara olan ödemelerinizi düzenli yapmışsanız kredi notunuz zaten istenilen seviyede olacaktır. Sizde kredi başvurusunda bulunmadan önce  kredi notu sorgulama işlemini yaparak kredi puanınızı öğrenmelisiniz. Bankadan kredi kullanmak istediğiniz  bankanın maksimum kaç yaşa kadar kredi verdiğini öğrenip kredi başvurusunu ona göre yapmalısınız. Yani emekliyim maxsimum ne kadar kredi alabilirim sorusunun cevabı bankaların kredi kullandırma politikalarının yanısıra kişilerin gelir durumları ve kredi geçmişlerinde gizli olmaktadır.

Hatta  bazı bankalara maaşlarını taşıdıklarında özel imkanlardan da yararlanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse eğer  Ziraat Bankası’ndan emeklilik maaşınızı almayı tercih ettiğinizde banka emeklilere özel kredi faizleri sunmaktadır. Ayrıca  PTT Bank’ da emeklilere kredi imkanları sunmaktadır. Aslında en kolay kredi emeklilerimize çıkmaktadır. Emekliler  maaşlarının 40 katına kadar kredi kullanabiliyorlar… Özellikle  kredi puanlarının 1600 ve üzerinde olması halinde istedikleri kredi tutarını bankalardan kolaylıkla kullanabileceklerdir…

finansq (1)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*