EKAP

EKAP nedir, elektronik kamu satın alma plâtformu olarak açılımı bulunan bu terin KİK tarafından hazırlanmaktadır. Devreye giriş tarihi ise 1 Eylül 2010 olarak belirlenmiştir. Tüm satın alma ve ihaleler için EKAP kullanılmaktadır. KİK ile anlaşma yapmak üzere olanlar, kamu ihale ve doğrudan bir temin yolu olmak yolu ile tüm mal ve hizmet alımı sağlayan bir sistem tarafından kayıt altına alınacak, aynı zamanda ihale yoluyla yapılacak olan tüm mal ve hizmet alımları doğrultusunda şartname imzalanacaktır.
EKAP nedir, ihale takip sistemi olarak bilinen bu sistem için üyelik paketlerinin bulunması gereklidir. Aynı zamanda bu ürün için EKAP mobil ortamı kullanmanız da mümkün olacaktır. Mobil uygulama esnasında kullanıcı dostu olarak internet sitesini de rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
EKAP nedir, harcama birimleri, mevcut personeli ile başta bilgisayar olmak üzere burada muhasebe, satın alma, sosyal güvenlik konuları gibi alanlarda bir yetiştirme yapması söz konusu olmaktadır. Bu nedenle oldukça işe yarayan bu birim ticarî işletmeler için oldukça önemli bir durum yaratmaktadır.

ELEKTRİK KAMU ALIMLARI PLATFORMU (EKAP) NEDİR? NE İŞER YARAR …

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


54 − 51 =