Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

Bankacılık işlemlerinin bize sunduğu bir çok avantaj vardır. tabiki kanun ve yasal faizler karşılığında bu hizmetlerden yararlanabiliriz. Bunlardan belkide en çok işşimize yarayan ek hesaplardır. Sıkıntılı olduğumuz dönemlerde devreye giren ve acil ödemelerimizi yaptığımız hesaplardır. İşimiz bittiği zaman ek hesap nasıl kapatılır yada kapatılabilir mi gibi sorular sorabiliriz.

Öncelikle söylememiz gerekir ki tüm bankacılık işlemlerinde özgür iradeniz ile her türlü işlemi yapabilirsiniz. Size ait tüm işlemlerde yine siz yetkilisinizdir. Bu yüzden ek hesap nasıl kapatılır gibi bir soru sormanız yersizdir. Şubenizden yada internetten borçlu olduğunuz tutarı ve yasal faizlerini ödeyerek ve şubenize talimat vererek kapatabilirsiniz.

Yani işlemlerinizde kullandığınız ek hesaplarınızı açma ve kapatmakta özgürsünüz. Bundan sonra ek hesap nasıl kapatılır diye bir soru sorulduğunda sizde bilgilerinizi soru sahibi ile paylaşabilir ve onu şubesine yönlendirebilirsiniz. Bir çok bankanın kullandığı ek hesaplar özellikle dar gelirli ailerin sık sık kullandığı küçük faizli kredilerdir. Fatura ödemek, kredi geri ödemesi gibi acil durumlarda devreye giren ve ödendiğinde faiz işlemeyen hesapaldır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*