EFT Saatleri Kaçta Başlıyor?

Hepimiz internet bankacılığı sayesinde birçok işlemi evimizden yada cep telefonlarımızdan kısa sürede halleder duruma geldik. Bankacılardan daha hızlı ve iyi işlem yapabiliyoruz. Ama bazen bazı konulara takılabiliyoruz. Mesela EFT saatleri kaçta başlıyor sorusunu hepimiz en az bir kez sormuşuzdur. Bankaların genel olarak işlem yaptığı saatleri merkez bankaları belirler ve bankalarda bu düzenlemeler uymak zorundadır.

Şuan için tüm bankaları kapsayan bu soru EFT saatleri kaçta başlar diye araştırdığımızda sabah saat 08:00’da olarak bilgiye ulaşırız. Genellikle internet bankacılığından işlem yapıyorsanız bir gece önceden vereceğiniz EFT talimitanın ilk olarak sabah 08:00’da deneyerek hesap müsaitse çeker.

Bunun yanında şubeden işlem yapmak istiyorsanız EFT saatleri kaçta başlar diye soracak olursanız şube mesaiye başladığında başlar. Bu şubenin konumuna, yerine ve işleyişine bağlı olarak değişebilir. Ama şube açıldığında hemen EFT işlemi yapılabilir. Ama biz sizlere bu tip işlemlerinizi zaman ve para kaybı yaşamamanız için internet bankacılığından yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde şubeden ödeyeceğiniz EFT ücretinden çok daha az masraf ödemiş olursunuz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*