EFT nedir?

Bankacılık terimleri arasında en sık kullanılan terim olan EFT, birçok bankanın müşterilerine sunduğu kaliteli bir hizmet olarak kullanılmaktadır. Bu hizmet dünya çapında birçok banka tarafından tercih edilmektedir. Bu hizmetin ilk ve basit anlamı EFT nedir sorusuna bir yanıt olacaktır. Elektronik Fon Transferi kelimelerinin kısaltması olarak yorumlanacaktır. Ancak asıl önemli amacı ise bankalar arasında olan para transferi anlamına gelmektedir.

EFT nedir, birçok bankacılık işlemleri için günümüzün en büyük rahatlığı olarak bilinmektedir. Çok eski tarihlerde elle yapılan bu işlemler günümüzde artık teknolojik gelişmeleri de bir araya katarak elektronik ortamda sağlanmaktadır. Burada yapılan işlemler 26 karakterli bir numara ile olmaktadır. Bu numara IBAN numarası olarak her bankanın müşterilerine sunduğu olanaklardan birisi olmaktadır.

EFT nedir, kısa zamanda paranın karşı tarafa geçmesini sağlamaktadır. Ancak yapılan işlemler eğer mesai saatleri içinde olursa, bu transfer işlemleri oldukça rahat ve kolay bir şeklide sağlanacaktır. Doğru bir transfer için yapılacak en temel adım ise doğru bir IBAN numarasına ulaşmak olacaktır.

Yorum Yaz

4 + = 9