Eft ne zaman hesaba geçer

Bankalar artık birçok amaç ile kullanılabilmektedir. Dilerseniz faturanızı yatırabilirsiniz. Diler iseniz de maaşınızı çekebilirsiniz. Arzu ederseniz size çok uzakta olan birine para gönderebilir ya da kıymetli değerli eşyalarınızı bankaların kasalarında saklayabilirsiniz. Peki birisine gönderdiğiniz para eft ne zaman hesaba geçer diye soracak olursak öncelikle şunu bilmemiz gerekir. Bankalar aracılığı ile yapacağınız para transferleri iki yol ile gerçekleştirilebilir.

Bunlardan ilki bankaların kendi bankaları, kendi şubeleri, ve kendi hesapları arasında yapılan para transferidir. Bunun dışında yapılan her türlü para transfer işlemine ise EFT denmektedir. EFT olarak bilinen bu sistem sayesinde sadece kendi bankanızın hesabı olmayan diğer bankaların hesaplarına da eft ne zaman hesaba geçer para transferi yapabilirsiniz.

Eft ne zaman hesaba geçer diye düşünürken öncelikle bankanın eft saatlerini bilmek ve eft saatlerini kontrol etmek gerekir. Özellik ile Cuma günü yapılan eftlerde saatlere çok dikkat edilmeli çünkü belirli bir saatten sonra yapılan eft transferleri ilk iş günü olan pazartesine sarkabilir. Bunu önlemek adına bankanın eft saatlerine dikkat edin.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*