Eft iptali

EFT ismi ile bilinen para transfer sistemi birçok kişi tarafından bilinmekte ve kullanılmaktadır. EFT olarak bilinen para transfer sistemi sayesinde sadece kendi bankanız ya da kendi şubeniz veyahut kendi bankanıza ait olan banka hesaplar dışında diğer banka hesapları ve diğer banka şubeleri arasında da para transferi işleminizi gerçekleştiebilmeniz mümkündür. Yalnış bir eft yaptı iseniz bunu eft iptal olarak gerçekleştirebilirsiniz.

EFT çok işe yarayan bir sistem olsa da ücretlendirmesi olduğunu unutmamalıyız ki bu çok normaldir. EFT atmlerden yapacağınız işlemlerde farklı ücretlendirme, bankadan yapacağınız işlemlerde farklı ücretlendirme, telefon bankacılığı ile yapacağınız işlemlerde de farklı ücret ödemeleri ile karşılaşabilirsiniz Genellik ile EFT işleminizi atmlerden yapar iseniz daha fazla ücret ödeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Eft iptali hakkında bankanızdan gerekli bilgiyi ya da telefon bankacılığından gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Eft iptali işlemi geri dönüşü olmayan bir işlem değildir. Öncelik ile bunu bilmeniz gerekir. Belki de yanlış eft yaptığınız kişi sizin yanlışlık ile eft yaptığınızı fark edipte gönderdiğiniz eftteki ücreti size geri eft yapabilir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*