Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Birçok bankacılık işlemi vardır. Bunlardan bazılarını şubelerden, bazılarını internet şubeleri aracılığı ile internetten yapabilirsiniz. Bu işlemler sayesinde kolay para alıp gönderme, hisse senedi alma, kredi kartı borç ödeme, faturalarınızı ödeme gibi işlemler yer alır. Bazen bu işlemleri yaptıktan sonra sorunlar ile karşılaşırız. Mesela EFT hesaba geçemedi ne yapayım gibi bir çok kişi soru sorabiliyor.

Bankalarda yapılan işlemlerinizde bir hata oluşmuş ise mutlaka müşteri temsilcilerine ulaşarak işlemlerinizin düzeltilmesini isteyebilirsiniz. EFT hesaba geçmedi ne yapayım diye soruyorsanız en kısa ve kesin çözüm alacağınız yer şubenizdir. Bankanızın en yakın şubeside size yardımcı olacaktır. İşlemlerinizi yaptığınıza dair tüm evraklarınız ile şubeye giderek yetkili ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

Tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi EFT hesaba geçmedi ne yapmalıyım sorusunun cevabi ilk olarak hesap numaranızın doğru olup olmasıdığını kontrol etmek olacaktır. Eğer hesap numaranız IBAN bilgilerileriniz ve adınız soyadınız doğru şekilde yazılmış ise muhtemelen geç gelecektir yada karşı taraf ödemeyi geri çekmiş olabilir. Bunun haricinde olan tüm sorunları şubeden çözebilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*