e Devlet Üzerinden Telefon İnternet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Merhaba değerli arkadaşlarım kredi kanalına hoş geldiniz. Bugün sizleri milyonlarca kişinin yakından ilgilendirecek bir haberi paylaşmak istiyorum. Sabit veya mobil telefon, internet, elektrik ya da kablolu tv kullanacak arkadaşlarımız bundan sonra aboneliklerini iptalini edevlet üzerinden yapabilecekler. Arkadaşlar, posta gazetesi’nin yayınlamış olduğu habere göre, edevlet kapısında sunulan hizmetlere bir yenisi daha ekleniyor.

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından yapılan düzenleme kapsamında abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecileri hizmetlerine ait aboneliklerin iptalini 26/10 pazartesi günü itibariyle e devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Arkadaşlar ev devlet kapısından gerçekleştireceğiniz fesih başvurusunun ardından 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme hizmet sağlayıcısı tarafından durdurulacaktır. Böylece sabit veya mobil telefon, internet ve kablo tv kullananlar, abonelik iptali için hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle artık uğraşmayacak.

e Devlet Üzerinden Telefon İnternet Abonelik İptali Nasıl YapılırBir edevlet şifreniz varsa turkiye.gov tr adresi üzerinden abonelik iptali başvurusunu yapmış olabileceksiniz, abonelikleri fesih başvurusu için dilekçe vermek amacıyla şirket bayilerine artık gitmek zorunda değilsiniz. Özellikle salgın döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Dilekçeyle gidiyorsunuz işte kablolu tv, internet, abonelik, site, telefon sabit hatlardan mobil vodafone bir dilekçe ile başvurmanız gerekiyordu.

Şimdi artık buna gerek kalmadı. 26/10 pazartesi günü itibariyle e devlet uygulamasına girdiği zaman muhtemelen şuan sayfa hazır olmadığı için ben size gösteremem ama pratik olarak bahsettim nasıl olacağından. Bunun için e devlet’e girmeniz gerekiyor. Hepimizin bildiği gibi google e devlet yazdığınız zaman karşınıza bir sayfa çıkıyor. Burada TC kimlik numaranızı e devlet şifrenizi yazarak sisteme giriş yap dememiz gerekiyor.

Dediğim gibi şuan sistem hazır olmadığı için ben sizlere bunu bir örnek olarak gösteremiyorum. Burada arama çubuğuna işte abonelik iptal ettiği yazarsanız eğer karşınıza abonelikler ile ilgili iptal sayfaları çıkacak, bilgi abone iptali, su, tv vb. Pazartesi itibariyle arkadaşlar telekomünikasyon iptal ile ilgili bir sayfa çıkacak. Bunun bağlantısını tıkladığınız zaman size ait olan bilgileri zaten e devlet üzerinde gözükecektir.

İptal dediğiniz zaman iptal işleminizde gerçekleşmiş olacak. 24 saat içinde ilgili birim sizin aboneliğinizi iptal edip ücretlendirmeyi durduracaktır. Evet arkadaşlar ekonomiye dair bütçenizi ilgilendiren finans sektöründeki haberleri bu şekilde sizlere sunmaya devam ediyoruz. Hoşça kalın iyi günler.

Yorum Yaz

− 2 = 3