Devlet Destekli Konut Kredisi Başvuruları

Sizler de uzun zamandır bir ev alma hayali kuranlardansanız artık çok daha loay ev sahibi olma zamanı geldi diyebiliriz. 2016 yılında başlayan ve 2019-2020 yılına kadar sürecek olan uygun faiz oranlı konut kredisinden istifade edebilirsiniz. Bundan dolayı da geri ödemelerinizi yaparken de hiç zorlanmayacaksınız.

Bu konut kredisinin en güzel yanı ise elinize ne zaman geçeceğini bidiğiniz paranıza göre ödeme günlerinizi belirleyebilirsiniz. Bu devlet destekli konut kredisi devletin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından verilmektedir. Bu konut kredisinden istifade edebilmek için devletin anlaşmalı bankaların bazı şartları vardır. Bu şartlar bankalara göre değişiklik gösterebilir.

Devlet destekli konut kredisi veren bankalar Halk bankası, Ziraat Bankası ve Vakıflar bankasıdır. Sizin yapmanız gereken size en uygun bankanın faiz oranlarını karşılaştırmanız olacaktır. Bu bankalardan herhangi birine başvuruda bulunurken mutlaka T.C no lu kimlik belgenizle ya da yine T:C no lu pasaport, ehliyet gibi belgenizle de başvuru yapabilirsiniz.

Bunun haricin de diğer aranılan şartlar T:C vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmak ayrıca T.C de yaşamak, krediyi çekmek için kredi sicili bozuk olmamalı, kredi notu risk grubunda olmaması, hüküm giymemiş olmak, terör örgütleri ile ilişkili olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, üzerinize kayıtlı ev tapusu olmaması aranılan şartlar arasındadır. Bu şartları taşıyorsanız sizde yukarıda adını verdiğimiz bankalara devlet destekli konut kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Bankanın başvurunuzu inceleyip olumlu görmesi durumundan sonra bu krediyi kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz

− 2 = 1