Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır?

Devlet, belli standartlara uyum sağlayan kişilere evlilik kredisi vermektedir. Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır sorusu ise gençlerin merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Evlenecek olan kişilerin 18 ile 24 yaş arasında olma şartının arandığı şartlar içinde bulunmaktadır. Bunların yanı sıra evlilik kredisi almak isteyen kişilerin kredinin alımından 1 yıl sonra ödeme imkânı başlayacaktır.

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır, yaşı uygun olan kişilerin başvurusu sonrasında faizsiz bir şekilde evlilik kredisinin verilmesi sağlanacaktır. 10000 lira olan bu krediyi ilk yıl ödeme zorunluluğu yoktur. Ancak daha sonraki yıllarda da 4 yıl içinde ödenme zorunluluğu ortaya konmuştur. Bunun yanı sıra evlenecek olan kişilerin mutlaka uygun yaş aralığında olması gereklidir.

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır, başvurunun yapıldığı kredi için eğer ilk yıl çocuk sahibi olan kişiler varsa bunun için bir yıl öteleme şansı da sunulmaktadır. Bu yaş sınırı üniversite mezunu olan kişiler içinde 26 yaş sınırı olarak verilmektedir. Bu şekilde evlenmeniz için devlet destekli kredinizi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*