Bu Devirde Yapılacak En Karlı İş Modeli

Günümüzün bu zor yaşam şartlarında ticaret yapmak hayli zorlaştı diyebiliriz. Özellikle ticaret hayatlarına yeni atılacak kişilerin epey uzun düşünerek akıllıca hareket etmeleri lazım. Çünkü bu zaman da tücarette ciddi sermye ve büyük cesaret gerekmektedir.

İşte bu yüzden doğru ve akıllıca iş seçimi yapmanız gerekir. Yeni bir işe girişirken ilk yapmanız gereken elinizde bu iş için hazırladığınız sermaye büyük önem taşır. Çünkü yeni işiniz için yapılacak masraflar ve çalışan elaman,kira, vergi, elektrik g,b, giderleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca yeni iş yerinizi açtığınız zaman belli bir süre yani müşterilerinizin ayakları size alışana kadar pek fazla kazanç da beklememelisiniz. Bu durumu göz önüne alarak elinizde sizi idare edecek kadar nakit paranızın yedekte olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu zaman da yapılacak en iyi iş modeli ne olmalı derken ilk önce bildiğiniz işten başlamak daha doğru bir karar olacaktır. Mesela bulunduğunuz yerde herhangi bir üniversite varsa açcağınız cafe türü yerlerin getirisi güzel olacaktır. Gene aynı bu yerde bir çiğ köfte bayiliği alarak işe başlayabilirsiniz. Çünkü çiğ köfte işletmesinde çok büyük bir dükkan ve bu sektöre girmek içinde ustalık belgesi istenmediğinden daha da güzeli belediyeden kolay ruhsat alınması ile işinizi daha kolay kurabilirsiniz.

Yapmak istediğiniz iş seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir detay hemen herkeseve her kesime hitap edecek bir iş olmasına özen göstermeniz sizin için faydalı olacaktır. Yeni bir iş fikri olarak size sunacğımız AVM lerde buz pisti yeri açmak olabilir. Bu buz pistlerine çok büyük talep var ve kar oranları da çok yüksektir. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen buz pistleri yoğun ilgi görüyor. Bu işi yapmak isteyen girişimcilerin en fazla 900 bin TL en az 150 bin TL sermayelerinin olması gerekmektedir. Bu dönem çok revaçta olan güzellik salonları her kriz dönemin de ayakta kalabilmekteler. Özellikle 2019 yılında kötü geçen ekonomi de bile kar oranını hiç düşürmeden ayakta kalabilen sektörler arasında bulunmaktadır.

Yorum Yaz

2 + 3 =