Denizbank Swift kodu

Swift kodun açılımı olan Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication kelimelerin baş harfi olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada yapılacak olan birçok seçenek bulunmaktadır. Bu kodun bulunduğu tüm bankalar uluslar arası para transfer koşullarını tamamlamış olmaktadır. Bu nedenle Türkiye de bulunan tüm bankaların mutlaka bu kodu olması gereklidir. Denizbank Swift kodu bulunan bankalar arasında yer almaktadır.

Denizbank Swift kodu için DENITRIS kodu kullanılmaktadır. Bu kod bankanın kendi EFT olanaklarını kullanması ve müşterilerine sunması için bir seçenek niteliği taşımaktadır. Burada kullanılan kodlar ise genellikle 8 veya 11 haneden oluşmaktadır. Bu kod ise tüm dünya bankaları tarafından rahat bir şeklide kullanılmaktadır.

Denizbank Swift kodu ile fon transferi yapmak artık çok daha kolay olmaktadır. Bu kodun işlem yaptığı saat aralığı için saat 17.00’ den önce yapılacak olan tüm hesaplar için paranın karşı tarafa geçmesinde 2 iş günü olacaktır. Ancak 17.00’ de sonra yapılacak olan işlemler içinde mutlaka 3 günlük bir süre zarfında beklenmesi gerekecektir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*