cvv kodu nedir nerede yazar

CVV kodu nedir nerede yazar, kodu bankanın sizlere verdiği kredi kartının arkasındaki yüzde yazan numaralardır. Bu kod sizlerin kartınızı koruma altına alan güvenlik kodundan başka bir şey değildir. CVV2 veya CVC2 güvenlik kod numarası kredi kartı sahtekârlığın önüne geçmek için kullanılmaya başlanmıştır.

CVV kodu nedir nerede yazar, kredi kartınız ile telefon ya da internet üzerinden alış veriş yaptığınız zaman sizlere karşı tarafın sorduğu sorulardan biridir. Sizlerin gerçekten var olup olmadığınızı öğrenmek isterler. O yüzden internet bankacılığında bu kartın kod numarası çok büyük bir önem taşımaktadır. Devlet kart sahteciliğini önüne geçebilmek için bir kanun tasarı çıkartmış ve bu kod numarasını yasallaştırmıştır.

CVV kodu nedir nerede yazar, banka tarafından kart basımı sıramsında karta işlenmek zorunda olan son kullanma tarihi ive güvenlik kod numarası sizleri korumak adına alınmış yasal bir işlemdir. Bu kod numarasının altında yatan şifreyi ise sadece banka kendi bilmekte ve tüm işlemler ona göre yapılmaktadır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*