Çok Para Birimli Mevduat Hesabı

Şu an itibarıyla en kaygı verici olanı Rusya’nın emelleri. Putin eski Sovyetler Birliği’nin alsa başaramadığı bir şeyi yapmak istiyor: Avrupa üzerinde hakimiyet kurmak. AB’nin Brexit ile daha da tırmanan varoluşsal krizi, Putin’in ekmeğine yağ sürüyor. Avrupa’daki kargaşa, Putin’i Estonya, Letonya ve Litvanya gibi Baltık ülkelerini buralardaki Rus azınlıkları koruma bahanesiyle boyunduruk altına almaya teşvik edecek, söz konusu azınlıklar tekrar Moskova’nın tebası olmak istemese de. Bu devletler NATO’nun bir parçası dolayısıyla ABD ve diğer NATO üyeleri, anlaşma gereği bu ülkeleri Rus saldırısından korumakla yükümlü. Başkan Obama’nın vereceği Münih benzeri bir kapitülasyon, NATO’yu, Batı’nın Soğuk Savaş’ı kazanmasını sağlayan ittifakı yok edecektir. Baltık ülkeleri, bağımsız günlerinin sayılı olduğuna dair gözle görülür bir korku içinde. Polonya da güvenliği için giderek daha fazla endişeleniyor. ABD ve NATO, Baltık ülkeleri ve Polonya’ya ek NATO birlikleri yerleştirmeyi planlıyor. Ama bunların hiçbiri kararlı Putin için caydırıcı olmayacaktır. merkez BANKALARI: Fed, Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası büyüme karşıtı politikalar uyguluyor (İngiltere Merkez Bankası bu açıdan daha günahsız). Faiz oranlarının bastırılması ve uzun vadeli tahvil alım furyası, kredi piyasalarını yıkıcı bir şekilde tahrif etti, küçük ve yeni işletmelere sermaye akışını engelledi. İyileşmemelerine rağmen hastalarının kanını akıtan eski zaman doktorları gibi Avrupa ve Japonya merkez bankalarının liderleri uyguladıkları yanlış ekonomik politikaları hararetle tırmandırıyor. Fed’in faiz oranlarını sancılı ve yavaş bir şekilde serbestleştirmesi sürüncemede kalmaya devam edecek. Şişkin tahvil portföyünü daha da genişletmemekle birlikte Fed vadeleri uzatıyor, bu da mali piyasalardaki bozuk işleyişi daha da şiddetlendiriyor.

BİRLEşİK KRALLıK’m BEKASı: İskoç milliyetçileri Brexit oylamasından cesaret aldı. İskoçya’da ezici bir çoğunluk AB’de kalmaktan yanaydı ve ayrılıkçılar artık bir bağımsızlık referandumunu kazanabileceklerini düşünüyor. Brexit sonrası karmaşanın tek iyi yanı, ılımlı İskoçlar’ın tereddüt etmesine yol açabilecek olması: Politik boşanma, şahsi boşanma kadar sancılı ve zorlu olabilir. Hala bilinmeyen ise Brexit aleyhine oy kullanan Kuzey İrlanda’da işlerin nasıl gelişeceği. O

KOBİ’lerimize hem kurdan hem faizden kazandıran mevduat hesabı Deniz’de!

Çok Para Birimli Mevduat Hesabı ile birikimlerinizi vade süresince farklı para birimlerine yönlendirebilir, faiz getirisinin yanı sıra kur hareketlerinden de yararlanabilirsiniz. Üstelik bu işlemi gerçekleştirirken faiz kaybı yaşamaz ve komisyon ödemezsiniz.

Çok Para Birimli Mevduat Hesabı_1.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


74 − = 65