Çeyiz Hesabı Nedir 2018, Nasıl İşler?

Bunun şartları var öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Dolayısıyla Hani Türkiye’de yaşayıp da bizim vatandaşımız olmayanlar varsa bunlar faydalanamayacak. bu hesabın aynı zamanda bir Türk bankasına açılması gerekiyor. Tabii ki hesabın belli periyotlarda ödenmiş olması gerekir işte bir aylık ödeme planı ya da 3 aylık ödeme periyotları seçebilir. Minimum ve maksimum rakamları var. Dolayısıyla aylık periyotlarda ödeme seçilir en az 100 lira ile ödeme yapılması gerekiyor, en fazla da 1000 lira fakat bir kereye mahsus olmak üzere hesabın ilk açılışında 15 bin lira yapılabiliyor.

Tabii bunun dışında önemli bir faktör daha var maalesef burada bir yaş sınırı getirilmiş, buradan 27 yaş sınırı var Dolayısıyla bu yaşını geçenler varsa maalesef onlar faydalanamayacak, bunun dışında da özellikle ki mutlak mutlak satılmaması gerekiyor taksitleri şayet aylık dönemler itibariyle ise 1 dönem içinde en fazla üç kez atabilirler üçer aylık dönemler halinde şayet ödemeyi seçmişlerse bir dönemde bir defa aksatma hakları var.

Bunun dışında şayet daha fazla kaçarsa hakları yanıyor ve o hesap artık katlanacak hesap olmaktan çıkaran normal Hesap olarak dönüştürülür, evlenmek isteyen gençlerin yapması gereken tek şey Nüfus cüzdanını alıp bir bankaya gitmesi ve ben evlilik hesabı açtırmak istiyorum demesi.

Bence yaş 27 olmamalı artık 27 çok erken geliyor hani bizim gibi insanlara Çünkü hayat şartları o kadar zor ki 30 hatta en az 30 olması gerekiyor bence, yaş sınırını aynı çünkü hani ayaklarımızın üstünde dura bilmemiz için zaten bir 30 yaş sınırı gerekiyor.

Yani düğün tarihleri alındı düğün salonları tutuldu gelinlik bakıyoruz bir tane hesap yapıyoruz o şekilde devam ediyor, hani şu anda Muhtemelen üniversitede okurken evlenmeye teşvik etmek amaçlı Böyle bir uygulama yapılıyor.

Açıkçası Yeni çiftlere İnşallah devlet desteği 5000 lira olarak hesap edildi ama 10 bin lira destek alınabilecek en yüksek destek şu an 5000 lira ancak Bakanlar Kurulu bu oranı 3 katına kadar çıkarabilecek. Yani devlet desteği Tekbir başvuru için 15 bin liraya kadar çıkabilecek ve Son bir not destekten sadece ilk evliliğini yapanlar yararlanabilecek.

Çeyiz Hesabı Nedir 2018, Nasıl İşler?_0.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*