CEO’LARIN APLİKASYONLARI

CEO’LAR BİR ZAMAN KESİTİNDE MİLYONLARCA FİKİR ARASINDAN BİRİNİ DÜŞÜNEBİLİR. BUNLARI HAYATA GEÇİRMEK İSE HİÇ KOLAY DEĞİLDİR İŞTE CEO’LARIN KARAR ALMA SÜREÇLERİNİ KOLAYLAŞTIRAN MOBIL UYGULAMALAR…

Fikirleri yönetmek için Evernote: İş hayatında post-it’in yeri nasıl vazgeçilmez ise Evernote da bu açıdan vazgeçilmez bir hal aldı. Sıfırdan bir fikir yazmak, internette, raporlarda görülen pasajları kaydetmek için CEO’lar bu uygulamadan vazgeçemiyor.

Bilgileri yönetmek için inside: Bir CEO gündemi takip etmek için yüzlerce yayın ve medya aracına göz atmak durumunda. Evet, Flipboard gibi uygulamalar çok sayıda medyayı incelemek için uygun. Ancak her CEO makalelerin tümünü okuyacak vakte sahip değil, inside ise tüm makaleleri 200 kelimelik özete indirgiyor. Her makale yönetici özetine dönüşüyor.

İlişkileri yönetmek için Contactually: Birçok CEO her hafta yüzlerce yeni kişi ile tanışır. Adres defterlerini yönetmek ise bu durumda ka-

busa dönüşebilir. Contactually, CEO’nun önemli kontakları bulması için tasarlanmış. Birçok adres defteri gibi e-posta, telefon defteri ve sosyal medya kontaklarını birleştiren bu uygulama, kullanıcısına kontakları önem kategorisine göre sıralama fırsatı veriyor. En önemli kontaklarla gerçekleştirilen yazışmalar ön plana çıkarılıyor.

Seyahati yönetmek için Trip It: Seyahat eden CEO’lar seyahat bürokrasisini yönetmek için asistan istihdam ediyor. Bununla birlikte Trip It uygulamasına yaptığınız tüm rezervasyonlan girdiğinizde olası rötarlar, daha iyi alternatif önerileri anında ekranınıza düşüyor. Böylece gereksiz detaylarla zaman kaybetmiyorsunuz.

Danışmanlık firması CEB’in 90 bin kişi üzerinde yaptığı araştırmaya göre, mitenyal kuşak en rekabetçi kuşak olarak göze çarpıyor. Araştırmada bu kuşağın yüzde 59’u sabah kendisini uyandıranın rekabet olduğunu belirtiyor. Yüzde 58’i kendi performansını öncüleriyle kıyaslıyor. Buraya kadar her şey güzel gözükebilir. Ancak iş takım oyununa geldiğinde en tehlikeli sonucu veriyor. Kuşak temsilcilerinin yüzde 37’si ekip arkadaşlarına güvenmediklerini söylüyor. Diğer kuşaklarda bu oran yüzde 26. Bu kuşakta alarm zilinin çaldığı bir başka konu da sosyal sorumluluk. Sadece yüzde 35’i sosyal sorumluluğa önem veriyor. Aynı oran baby boomer kuşağı (sosyal sorumluluk geç gelişen bir kavram olsa da) için yüzde 41’e çıkıyor.

CEO'LARIN APLİKASYONLARI

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


9 + 1 =