Carrefoursa

Sorumluluk

Son dönemin başarı hikâyelerinden biri Carrefoursa… 2014 yılında satışlarını yüzde 20 artırarak cirosunu 3,1 milyar TL’ye, net kârını da 100,5 milyon TL’ye ulaştırdı. Market açılışlarıyla 2013’te 6 bin 800 olan çalışan sayısını bugün 10 bin 390’a çıkardı. CarrefourSa İnsan Kaynakları Direktörü Asena Yalınız’a göre şirketin rakamlara yansıyan bu başarısının altında, faaliyetlerin sonuçlarına paralel olarak farklılıkların yönetiminde başarılı olmaları da yatıyor. “Farklılık yönetimi bizim için mülakatta başlar, şirket içi insan kaynakları politikamızın uygulanmasıyla devam eder” diyen Yalınız, işe alımlarda departmanlar içindeki kadın erkek dengelerini korumaya gayret ettiklerini ifade ediyor.

Carrefoursa, farklılıklara son veren dikkat çekici bir uygulamaya imza atıyor ve çalışanlarını unvanlarından anndınyor. Nasıl mı? “Çalışanlarımızı unvanlanndan arındırılmış ortamlarda bir araya getirerek yeni bir şirket kültürü yaratma hedefimiz doğrultusunda uyguladığımız C Club faaliyetlerimiz ise farklılık yönetimi uygulamalarımızın bir diğer örneği. Bu kulübün en yeni meyvesi olan tiyatro oyunumuzda farklı hiyerarşik seviyelerden çalışma arkadaşlarımız aynı amaç uğruna, iş yerindeki kimliklerinden sıyrılarak yeni bir ruh yarattılar” diyor Yalınız.

Carrefoursa insan Kaynaklan Direktörü Asena Yalınız, “Çalışanlarımızı unvanlarından arındırılmış ortamlarda bir araya getirerek yeni bir şirket kültürü yaratmayı hedefliyoruz” diyor.
CarrefourSA (@CarrefourSA) | Twitter Finansq

Carrefoursa

Yorum Yaz

29 − = 27