Canon EOS 750D modeli

Hareketli fotoğraflara odaklanıyor

Bon zamanlarda her ne kadar cep telefonlarımızla çekilen mobil fotoğrafçılığa merak salsak da, gerçek fotoğraf makinelerinin yeri doldurulamaz.

Dünyanın önde gelen DSLR üreticilerinden Canon, geliştirilmiş özelliklere sahip yeni fotoğraf makinesi EOS 750D modelini satışa sundu. Tasarım anlamında Canon’un klasik çizgilerini barındıran 750D modeli, teknik anlamda ise kullanıcı deneyimini üst seviyelere taşıyan yenilikler içeriyor.

Canon’un uzun süredir yer verdiği hareketli ekran, EOS 750D modelinde de yer alıyor. 3 inç boyutlu olan bu ekranın en dikkat çekici yeniliği ise dokunmatik ekran haline gelmesi oldu. Ekran üzerinden neredeyse bütün fonksiyonlara dokunarak erişebilmeniz mümkün. 24.2 MP çözünürlüklü sensöre sahip olan fotoğraf makinesinde yer alan DIGIC 6 isimli görüntü işlemcisi de, fotoğraf işleme ve kaydetme yeteneklerini serinin önceki modellerine kıyasla daha performanslı bir şekilde gerçekleştiriyor. Bütün bunlara ek olarak, 12800 ISO değerine kadar verilen destek ise düşük ışıklı ortamlarda fotoğraf çekimini mümkün kılıyor. 19 noktalı odak desteğine sahip olan EOS 750D modelinde Al Servo fokus desteği var. Bu özellik ise odaklandığınız nesne hareket etse bile makinenin o nesnedeki odağını sürdüreceği anlamına geliyor. Hareketli fotoğraflar, çocuklar ve evcil hayvan çekimleri için son derece faydalı bir özellik olduğunu belirtmek lazım. Bütün çekim ayarlarına erişmek isteyen kullanıcılar için ise 1/4000 ve Bulb modu aralığında elle enstantane süresi sunan EOS 750D modeli, giriş seviyesindeki profesyonel fotoğrafçı adayları için çok sayıda ayarın yapılmasına müsaade ediyor. Canon’un yenilikçi özellikleri ve klasik tasarımı bir araya getirdiği EOS 750D fotoğraf makinesi, fotoğrafçılığa ilk adım atmak isteyenler için ideal bir tercih olabilir.

Canon EOS 750D modeli_0.jpgCanon EOS 750D modeli_1.jpgCanon EOS 750D modeli_2.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


8 + 2 =