Bütün bankaları eft ücretleri

Bankaların alabileceği ücretler içerisinde hesap işletim ücreti, EFT ücreti, havale ücreti ve benzeri işlemlerden kesilen ücretler vardır. İlerleyen teknoloji sayesinde bankalarda yapılan işlemler artık çok kolay ve anında yapılabilmekte. Banka işlemleri arasında olan EFT işlemini gerçekleşitirirken bankaların bu işlem karşılığında aldığı ücret bulunmaktadır.

Mevduat hesaplarındaki en sık kullanılan hizmetler olması sebebiyle ile EFT işlemi çok önemlidir. Bankalar belirli kampanyalar ve özel ürünler haricinde bu ücretleri değişken tutarlarla alabiliyorlar.  Banka ATM’sinden yaptığınız işlemlerde de sizden onay almak suretiyle ücret kesilebilir. Bu ücret gönderilen paraya göre de değişiyor. Ayrıca eğer hesabınıza gelen parayı aynı gün içerisinde çekmeniz halinde aynı gün çekme komisyonu alan bankalarda vardır. Bu duruma dikkat ediniz. Kısacası  EFT gönderen de çeken de para ödüyor oluyor. Düşük EFT ücreti ödemek isterseniz interneti kullanmanızı sizlere tavsiye ederiz.

BANKALARIN  EFT ÜCRETLERİ  internetten :

Yapı kredi bankası: 3 tl

Türkiye İş bankası: 2.5 tl

HSBC : 2.5 tl

Türkiye Finansbank: 2 tl

Vakıfbank : 2.5 tl

Garanti Bankası :  3.25 tl bankadan yapılırsa 35 TL ile 250 TL arasında

Ziraat Bankası : 0.18 tl

ING Bankası : 2 tl

Akbank : 40 tl bankadan yapılırsa internetten  EFT ücreti ise 3.75 tl

Denizbank  : 3.25 tl

HSBC EFT ücretleri telefon bankacılığı kanadıyla yapıldığı zaman minimum 15 TL maksimum 50 TL olarak belirlenmiştir. Banka tarafından tahsil edilecek olan EFT ücreti yine göndereceğiniz paranın değerine göre bu ücretler arasında değişiklik göstermektedir.

Karşı bankaya gönderilen eftlerin ücretleri 3 ile 20 tl arasında değiştiğinden devamlı EFT işlemi yapanlar için boşa giden para olarak görülebilir.  Eft Merkez Bankası aracılığıyla yapılan bir işlem olduğundan dolayı belirli bir ücret karşılığında hizmet verilmektedir.

finansq (17)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*